Battle of the Immortals: Tegin

Her zaman en önde, yakın temasta savaşan Tegin sınıfı, giydiği hafif zırhlarla fiziksel saldırıları savuştururken rahatça hareket eder. Fakat büyü saldırılarına karşı o kadar dayanıklı sayılmayabilirler. Savaşlara ön sıralardan dalan Tegin, sahip olduğu yeteneklerle çok sayıda düşmanını zayıflatabilir ve yavaşlatabilir.

Battle of the Immortals: Bledar

Bir partinin olmazsa olmazı Bledar karakteri, ön cephede savaşmasıyla bilinir. Buz ve Işık güçleriyle kendi savunmalarını yükseltirken rakibin savunmasını zayıflatırlar.

Battle of the Immortals: Thrın

Thrın “onay”kılan odaklanan eğitimin büyük bir çoğunluğu harcarmak.Daha sonra “saati” durdurmak ile ilgili okuyan bir zaman ile daha büyük miktarda harcama. Birçok Slayer yetenekleri fiziksel ve büyülü elementleri kullanmaktadır bir karışıma neden amacıyla zehirler.

Battle of the Immortals: Merdümgiriz

Kutsal güçlerini saldırı ve savunma özelliklerini arttırmak için kullanan Merdümgiriz, parti üyelerine koruma ve şifa sağlarken güçlerini saldırı için de kullanabilir. Merdümgirizsiz bir parti ölmeye mahkûmdur.

Battle of the Immortals: Khaman

Khaman ruh çağırma ve ilahi ile iletişim konusunda uzmandır. Khaman’lar hedefi susturmak (sessizliğe gömmek) için bir şans ile sihirli saldırıları değişmektedir.

Battle of the Immortals: Solbon

Gizemli ve element tabanlı büyü sanatlarında uzmanlaşan Solbon, ölümcül güçleriyle rakiplerini yıkıma ve kaosa sürükler. Kalabalık düşman topluluklarını kontrol etmede ve kapana kıstırmada usta olan bu sınıf, Alan Etkili Büyüleriyle aynı anda pek çok kişiye saldırarak rakiplerine kan kusturur.

31 Mayıs 2013 Cuma

Battle of the immortals Pus Mağarası


Pus Mağarası


Krallar Vadisinde(84,200) kordinatlarında yer alır.    Oraya Atlantis Meydanındaki
 Karonna'dan ışınlanabilirsiniz . Giriş için Seviye 55 olmanız gerekir.
İçeri girdiğinizde mızraklara dikkat edin. Size hasar verebilir ve hizmetkarınızı öldürebilir. Ayrıca sizi dondurabilecek sütunlara dikkat edin. Hasar vermezler fakat canavarlara karşı sizi korunmasız bırakabilirler.

Işınlama Geçidi

Işınlama geçidinde 3 adet renkli düğme bulunur (Kırmızı, Mavi ve Sarı).

Işınlama geçidine gidip onu etkinleştirin. Kırmızı, mavi ve sarı renklerde bir sıralama ile karşılaşacaksınız. Işınlama geçidinin konuşma penceresini kapatıp kırmızı, mavi ve sarı düğmelere az önce gördüğünüz sıralamayla basın. Böylelikle tuzağı etkisiz hale getirip bir sonraki bölgeye ışınlanabileceksiniz.

Işınlama Geçidi II

Bir sonraki ışınlama için hazırlıklar. Aşağıdaki 8 şartı yerine getirmeniz gerekmektedir:

Akrep Kanı - Altın akreplerden elde edilebilir.

Kemik Tozu - Yerdeki canavar kalıntılarından elde edilebilir.

Tüm bölgedeki sütunlar sallanıncaya kadar 2 sütuna doğru malzemeyi sunun.

Bir sonraki aşamaya kadar hizmetkarınızı salmayın. Güçlendirme sadece sizin için olacaktır, hizmetkarın ölme ihtimali bulunur.

Bir sonraki sütunda alacağınız güçlendirmelerden birisi buz kalkanı, diğeri ise ateş kalkanıdır. Alacağınız güçlendirmeye uygun olan yolu seçtiğinizden emin olun. Ateş kalkanı aldıysanız sağdan, buz kalkanı aldıysanız soldan gitmelisiniz. Dikkat: Yanlış seçim sizi ölüme sürükler. (Tuzaklarda da renkler geçerlidir; mavi buz, kırmızı ateş.)

Öteki Dünya Yazıtları
Bir sonraki bölgedeki tüm canavarları öldürün. Dirilmeleri yavaş olduğundan 3 ışınlayıcı arasında kolayca gidip gelebilirsiniz.

Bir sonraki görevde 3 ışınlayıcıyı etkinleştirin, ardından sizi merkeze götürecek ışınlayıcıya dönün. Önemli diğer bir nokta ise, bir ışınlayıcıyı etkinleştirdiğinizde, üstte çıkan ikonun kalan zamanı göstermesidir. Böylelikle ışınlayıcıların etkin kalma sürelerini görebilirsiniz. Üçünü de etkinleştirince sonuncu sizi ortaya yönlendirir. Tam olarak; 3(4.5 dk), ardından 1(2.5 dk) sonra da 2(20 sn) şeklinde çalışır.


Ortaya ulaştığınızda pek çok engel, 3 kitap, canavarlar, sandıklar ve kristaller sizi bekliyor olacak. Öncelikle kitapları bir kez okuyup canavarları öldürdüğünüzde Kafatası Rozeti Parçaları elde edeceksiniz. Parçaları birleştirip rozeti oluşturun, ardından diğer kitapları okuyun.

Hayalet kitabı için ışınlayıcı ile merkezden ayrılın, sandıkları, kemikleri ve bulabildiğiniz her şeyi kontrol edin. Bu noktada ne görürseniz alın. Doğru bir şekilde yaparsanız hayaletler ortaya çıkacak (hayalet güçlendirmesine sahipseniz).

Unutmayın: Gün içinde toplam 5 güçlendirme alabilirsiniz, tamamlamanız için ise en az 3 taneye ihtiyacınız vardır. Böylelikle iki kez tamamlamak söz konusu değildir. NOT: Hızlı bir şekilde öldürmezseniz, bir seferde bir kitabı etkinleştirir seniz ve diğerlerini etkinleştirmeden belirli canavarları öldürmeye devam ederseniz güçlendirmeyi boşa harcarsınız.

Durmaksızın hasar almayan devam ettiğiniz zamanlarda bir kristali kırarak hasara eşit miktarda iyileştirme alabilirsiniz. (Ayrıca kitapların olduğu köşede zehirden etkilenmeyen güvenli bir nokta bulunur.)

Kafatası, Canavar veHayalet Rozetini saklayın. Üçünü de elde ettikten sonra hepsini yerlerine yerleştiremezseniz baştan başlamanız gerekir. Bu yüzden önce üçünü de toplamaya bakın.

Ardından kitaplara gidip yerleştirin, mağaranın yerini gösteren haritayı elde edeceksiniz. Oraya gidin, parşömene sağ tıklayıp baş düşmanı çağırın. Onu öldürüp eşyasını alın. Ardından ortadaki meydana dönün.

Sonrasında sağ tarafta Öteki Dünya Yazıtlarını bulun. Tanımlanmamış Öteki Dünya Yazıtları kalıtlarını almak için onu etkinleştirin.

Tanımlama konusunda şansınız yaver gidebilir, kalıt kırılabilir, sahte çıkabilir. (Tanımlama Parşömenlerini Atlantis Meydanı'ndaki Kardanny'den alabilirsiniz.)

Altın Sandık Bölgeleri

Burada otomatik yön bulucuyu kullanırsanız, bölgedeki tuzaklar ve canavarlar yüzünden ölme ihtimaliniz epey yüksek olur. Altın sandıklara, ikinci ışınlayıcıdan sonra ulaşılabilir.

Pus Mağarası(256,172)

Pus Mağarası(180,121)

Pus Mağarası(134,218)

Battle of the immortals oynamak için çok beklediğinizi 
bilmekteyiz fakat bu bekleyiş çok yakında bitecek merak etmeyin.
Hermod'tan Sevgilerle :)

28 Mayıs 2013 Salı

BOI Forum Kuralları


Herkese Merhabalar

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu BOI forum kurallarıdır. Umarım anlayış gösterir ve temiz bir forum sayfası içerisinde dostane paylaşımlar yapabiliriz.

Siz savaşçıların forumda konu açmadan önce, açılan konunuzun yönetici tarafından kilitlenmemesi, kullanıcı hesabınızla ilgili cezai bir işlem uygulanmaması ve forum içerisinde paylaşımlarımızı daha verimli hale getirmek için aşağıdaki kurallara uymalısınız. Yönetici tarafından uygulanan gerekli işlemleri sorgularken bu kuralları göz ardı etmeyiniz.


Madde.1 Battle of the Immortals forumu Battle of the Immortals oyununun resmi forumu olup, forumun amacı Battle of the Immortals Türkiye kullanıcıları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Bu kural dahilinde forum içerisinde başka oyun ve sunuculardan görüntüler ve yazılar paylaşılamaz.

Madde.2 Türkçe akıcı ve doğru kullanılmalıdır.

Madde.3 Genel forum kurallarına uyulmalıdır.
Genel forum kurallarına buradan bakabilirsiniz.

Madde.4 Forum içerisinde kullandığınız profil resimleri +18, siyasi vb. resimler olmamak zorundadır.

Madde.5 Forum kirliliği: Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz. İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

Madde.6 Karakter takasına, devirlerine veya satışlarına forum içerisinde karakter takası ve devri konuları açılması yasaktır.

Madde.7 Forumda konu açmadan önce, sorunun veya açacağınız konunun forumda daha önceden açılıp, çözüme ulaşıp ulaşmadığını kontrol ediniz.
Destek ile ilgili sorunlarınızın çözümlerinin olup olmadığına buradan bakabilirsiniz.

Madde.8 Konu başlığı "Çabuk baakk, Koşunn, Bakarmısınızz, Oyuna Giremiyorumm, Yardım edin, OG buraya bakın, Cevap yazan yok mu? vb." şeklinde açılan tüm konular kullanıcıya bilgi verilmeden, yönetici inisiyatifi ile kilitlenebilir, silinebilir.

Madde.9 Konu başlığı tamamen büyük harfler ile yazılmamalıdır.

Madde.10 Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz. Bu kurala aykırı hareket edenler hakkında Forum Kuralları tatbik edilir.
Bu yüzden bu tür ceza ve şikayet isteklerinizi destek ekibine belirtiniz.

Madde.11 Konu başlığında yabancı kelimeler kullanılmamalıdır.

Madde.12 Açılacak başlığın ismi başlığın içeriğini anlatan bir yapıya sahip olup, içeriği kesinlikle özetlemelidir.
(Lütfen başlık açarken sorunu anlatan, düzgün bir dil kullanmaya özen gösteriniz.)

Madde.13 İçerik küçük harfle yazılmalıdır.

Madde.14 Destek ekibine iletilmesi gereken her türlü bilgilendirme veya müdahale gerektiren durumlar forumda tartışılamaz. Bu ve benzeri soru/sorunlarınızı destek ekibimize iletiniz. Açılan bu başlıklar gerekli yönlendirmeler yapılarak kilitlenir.

Madde.15 Din, siyaset gibi konularla ayrımcılık, ırkçılık vb. bölünmelere neden olacak konular yasaktır.

Madde.16 İftirada bulunulması, argo, hakaret ve küfür gibi sözcüklerin kullanılması yasaktır, açılan konu ya da mesaj inisiyatif dahilinde silinebilir. Aynı zamanda bir ceza sebebidir.

Madde.17 Konularda kasten baskı uygulayarak tartışma çıkaran kişiler belli bir süre için forumdan uzaklaştırılırlar.

Madde.18 Kişisel konular için forumda başlık açılamaz.

Madde.19 Yöneticiler konu başlığıyla ilgili olmayan mesajları silme yetkisine sahiptir.

Madde.20 Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir. Uyarı ile kapatılan, kilitlenen başlıkların yeniden açılması veya devam ettirilmesi cezai işleme tabiidir.

Madde.21 Herhangi bir yardım veya amaç olmaksızın, eski başlıklar aktif edilemez. Bu tarz başlıklar yöneticilerimiz tarafından cevaplanmaksızın kilitlenebilir.

Madde.22 Forumda huzuru bozan kadar buna neden olanlarda suça ortak sayılır. Ceza suç sahibi ve ortaklarına eşit olarak uygulanır.

Madde.23 Forumda reklam içerikli konular açmak ve mesajlar yazmak yasaktır. Bu tür işlemleri gerçekleştiren kullanıcıların mesajları silinir ve uyarı alırlar.

Madde.24 Açılan konular kurallar dahilinde yönetici insiyatifi ile kilitlenebilir ya da silinebilir.

Madde.25 Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır, Belirlenmiş özel alanlar dışında sadece Battle of the Immortals ile ilgili konular yazılabilir.

Madde.26 Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, mesaj sayısını artırma amaçlı yazılmış (SPAM) olarak nitelendirilir, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

Madde.27 Üzerinden iki saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski başlıkları canlandırmak, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.

Madde.28 Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir.

Madde.29 Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması ise (crossposting) kesinlikle yasaktır.

Madde.30 Genel forum kuralları başta olmak üzere üyelerin düzen ve disiplin, saygı ve maneviyatın özgür ve layıkıyla yaşanmasını engellediği, ya da kurallara uymadığı gözlemlendiğinde üye için cezai işlem uygulanır.

Madde.31 Her Joygame üyesi bu kurallara uymak zorundadır.

Not: Kurallar gerekli görüldüğü sürece güncellenecektir. Üyelerimizin takip etmesi önerilir. 

23 Mayıs 2013 Perşembe

Battle of the Immortals Artık Joygame'de!Herkese Merhabalar!

 Battle of the Immortals Türkiye sunucularının açılmasının ardından, Battle of the Immortals Avrupa sunucularına Türkiye'den erişim kapanacaktır. İlerleyen zamanlarda sorun yaşamamak için bu önemli ayrıntıyı dikkate almanızı öneririz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

19 Mayıs 2013 Pazar

BOI Klan Topluluklarına Müjde

Merhaba Arkadaşlar, Oyunumuzun açılışına lonca halinde gelen loncalar kazanıyor. Nasıl mı kazanıyor ? 

Bizlere oyun açılmadan önce ; 
 •Forum kullanıcı adı:
 •Karakter adı:
 •Lonca adı:

 Bu bilgileri gönderen klan liderleri ve üyelerini birbirinden güzel hediye paketleri beklemektedir. Bu çalışmada yer alan klanlar ileride yapacağımız tüm klanlara özel çalışmalarda en ön sırada yerini alacaktır.
Oyuncularımız ile tanışmak ve onlarla birebir görüşerek her konuda yardımcı olmak istemekteyiz. Bu çalışmamızın bize bu bağlamda da çok büyük katkıları olacağını düşünüyoruz.
Lütfen oyunumuza başlamak isteyen klan toplulukları bu çalışmamızı görmemezlikten gelmesin.
Yazımı okuyarak zaman ayırdığınız için teşekkürler...

16 Mayıs 2013 Perşembe

BOI Moderatör Alımları Başladı


BOI Ekibi İçerisinde Moderatör Olarak Görev Almak İsteyenler Buraya

Battle of the Immortals açılış süreci devam ederken, topluluk arasında oyunla ilgili, bilgili ve yapıcı yorumlara sahip oyuncularımızı da takip etmeye çalışıyoruz.

BOI forumlarında Moderatör olmak isteyen oyuncular isim, soyisim, doğum tarihi ve neden moderatör olmak istediklerine dair ufak bir yazı yazarak boi@joygame.com adresine mail atabilirler.

Siz de Battle of the Immortals forumlarında görev almak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Herkese bol şans.